Wpływ niskiej temperatury na skórę dłoni i paznokcie

Pracuję przy odpieku bułek i chleba. Praca wiąże się z częstym wchodzeniem do mroźni, jak również ręcznym układaniem na blaszkach zamrożonego pieczywa. Foliowe rękawiczki,które mogę (a nawet muszę) do tych czynności używać nie chronią moich dłoni. Dłonie mam suche i szorstkie, a paznokcie łamią się i rozdwajają. Proszę o pomoc. Katarzyna

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
proszę się dowiedzieć, czy ma Pani możliwość zakładania pod rękawiczki foliowe ochronnych rękawic dzianinowych z bawełny-takie połączenie z pewnością będzie stanowiło dla Pani dłoni lepszą ochronę.
Proszę także przywiązać wagę do domowej pielęgnacji dłoni - raz na tydzień peeling dłoni w celu odświeżenia, dwa bądź nawet trzy razy w tygodniu maska na dłonie nałożona na 30 minut, na noc-grubsza warstwa kremu nawilżająco-natłuszczającego. W czasie, kiedy rozpoczyna Pani "wyprowadzanie skóry dłoni na prostą" proszę omijać drogerie, a przy wyborze kosmetyków kierować się do apteki bądź gabinetu kosmetycznego. Tanie kosmetyki drogeryjne, z uwagi na konserwanty i parabeny, mogłyby pogorszyć stan podrażnionej skóry.
Proszę wziąć pod uwagę odwiedzenie gabinetu kosmetycznego i poddanie się zabiegowi manicure japoński. Usługa ta jest stosunkowo niedroga, a bardzo wzmacnia płytkę paznokciową. Do tego zabieg parafinowy w celu uszczelnienia bariery hydrolipidowej.
Zalecam także suplementację biotyną bądź tabletkami Merz Special.