Wyprost kifozy

proszę o wyjaśnienie wyników tomografu Wyprost kyfozy -uogólnine zmiany spondyloartrotyczne,syndesmofiotoza kostna krawędzi trzonów L,Th.Trzony th12-L1 dyskretnieobniżone o prawidłowym utkaniu kostnym Bez istotnych cech ciasnoty knałowej
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wszystkie opisane zmiany wskazują na średnio zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. Kyfoza to fizjologiczne wygięcie kręgosłupa do tyłu występujące w odcinku piersiowym i krzyżowym. Jej zniesienie wiąże się ze zmianą równowagi sił działających w kręgosłupie i może powodować dolegliwości bólowe. Uogólnione zmiany spondyloartrotyczne = uogólnione zmiany zwyrodnieniowe (spowodowane nadmiernym przeciążeniem, nieprawidłową postawą, nadwagą). Ich manifestacją są również syndesmofity = nieprawidłowe wyrośle kostne kręgosłupa oraz obniżenie utkania kostnego. Z wynikiem proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie (farmakoterapia, rehabilitacja, odpowiednio dobrane ćwiczenia).