Wysoka prolaktyna po zaniku gruczolaka

Witam, Od 6 lat leczę się na hiperprolaktynemię. 2 lata temu miałam zdiagnozowanego gruczolaka przysadki mózgowej, był malutki , bo miał tylko 2mm. Przyjmowałam dostinex. Od grudnia mam odstawione leki, prolaktyna była ładnie obniżona. W styczniu po kontrolnym rezonansie, okazało się,że gruczolaka już nie ma. Teraz moja prolaktyna jest większa niż nawet jak miałam guza , wynosi 52 ng/ml gdzie norma jest do 23 ng/ml. Skoro gruczolaka już nie mam, to co może być przyczyną tak wysokiej prolaktyny?

Piotr Pilarski

Innymi przyczynami hiperprolaktynemii są ciąża, leki, hiperprolaktynemie czynnościowa, niewykonania niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, wątroby, makroprolaktynemia. Konieczna dalszą diagnostyka.

Pozdrawiam.