Zabieg chirurgiczny w przypadku stopy cukrzycowej

Witam! Ubrata stwierdzono stopę cukrzycową i lekarz stwierdził. że na pięcie rośnie mu tzw.dzikie mięso. Jutro ma mieć zabieg w szpitalu. Czy to poważny zabieg i jakie mogą być skutki i następstwa? Dziękuję. Izabella

Marta Mielniczuk

Witam,
zabieg usunięcia ziarninującej tkanki czyli tzw. "dzikiego mięsa" w żadnym wypadku nie jest zabiegiem poważnym. To krótkotrwały zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W przypadku zaawansowanej cukrzycy i występujących powikłań jakim jest stopa cukrzycowa procesy gojenia mogą być jednak zaburzone i przedłużone. Przy dobrej opiece nad raną, odpowiedniej profilaktyce antybiotykowej rana po zabiegu powinna jednak się zagoić prawidłowo. Pozdrawiam