Zabieg przepukliny mosznowej metodą Lichtensteina

Witam, mam 19 lat. W październiku przeszedłem zabieg przepukliny mosznowej metodą Lichtensteina (według lekarza przeprowadzającego zabieg była to dosyć duża przepuklina ok. 20cm). Najprawdopodbniej było to związane z tym, że przepuklina została u mnie wykryta w roku 2014 a operacja została wykonana dopiero w październiku 2016r a ja przez ten czas ciagle ćwiczyłem. W dniu dzisiejszym mija 40 dni od operacji i moje pytanie brzmi czy mogę już zacząć powoli podnosić jakies delikatne ciężary?

Witam , nie znam zakresu,przebiegu,efektu końcowego operacji- nie mogę więc autorytatywnie odpowiedzieć! Proszę zadać to pytanie operatorowi! z.żurawski

Powrót do w miarę normalnego dźwigania 1,5 mca po operacji pod warunkiem że nie ma dolegliwości bólowych z tym związanych --- jeśli są to jeszcze ograniczać.