Zaczerwienione oko od tarcia u 17-latka

Dobry wieczór.Syn 17l od kilku dni ma zaczerwienione oko od tarcia i co jakis czas pojawia się niteczka w oku , którą musi wyjać bo mu zamazuje obraz.Znalazłam w internecie ,że pisze Pani o naprodukcji mucyny.....i antybiotyki sa niepotrzebne...co mozna robić? Czyms premywać, zakraplać, jakies suplementyi czy moze toprzeniesc do drugiego oka? Z góry dziękuję za poradę, jestem z małej miejscowosci, pewnie zaraz dostałby antybiotyk....a czytam że ludzie z tym walczą miesiącamileki nie pomag.Sylwi

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac sie z synem do lekarza okulisty, po badaniu lekarz określi najbardziej optymalna terapie.

Witam.taki nadmiar śluzowej wydzieliny może się przenieść do 2 oka również może się nadkazic bakteryjnie. Proszę spróbować płyn Blephaclean. Oraz podawać dziecku Omega 3 w kapsułkach. Pozdrawiam serdecznie