Zespół Beckwitha a przerost nadnerczy

Syn ma zdiagnozowany zespół Beckwitha-Wiedemanna. W ostatnich badaniach usg wykonanych w okresie od stycznia do dzisiaj bardzo widoczny jest przerost nadnerczy. Jest on oczywiście jedną z cech zespołu jednak zastanawia mnie fakt czy może on stanowić dla synka zagrożenie związane z chorobą nowotworową.

Aleksander Ropielewski

Przerost narządów wewnętrznych oraz zwiększone ryzyko nowotworów są charakterystyczne dla zespołu Beckwitha-WIedermanna i mogą iść w parze, dlatego należy zachować szczególną czułość onkologiczną.