Zgrubienie kości szczęki a cesarskie cięcie w najbliższych dniach

Witam, Mam pytanie dotyczące zgrubienia na kości szczęki blisko brody. Bolące zgrubienie od nie dawna mi się pojawiło. Wyczuwam to za każdym razem gdy przełykam i gdy otwieram jamę ustną. Czy to może być stan zapalny od zębów? Gdzie powinnam to skonsultować? Czy powinnam poinformować o tym lekarza położnika, który przeprowadzi mi cesarskie cięcie w czwartek?? Proszę odp pozdrawiam Magda

Na pewno powinna Pani poinformować lekarza przyjmującego poród. Może to być stan zapalny kości pochodzący od nieleczonych bądź źle leczonych zębów. Po porodzie konieczna będzie konsultacja stomatologiczna i wykonanie zdjęcia RTG panoramicznego w celu dokładnej diagnostyki.

Witam. Zdecydowanie powinna powiadomić o tym swojego ginekologa i to jak najszybciej, od jego decyzji będzie zależało co " z tym fantem zrobić". Co do zgrubienia, to prawdopodobnie tworzy się ropień, więc sprawa jest pilna. Pozdrawiam Krystyna Pikała