Agresja u mężczyzny a choroba

Witam. Mój chory od 10 lat syn jest agresywny , używa wulgaryzmów a ja jako matka nie wiem jak mam reagować. Leczy się jedynie Zolaxą bo na terapię nie da się namówić. Nie pracuje choć ma 34 lata i jest po licencjacie.Lubi też towarzystwo i pije piwo. Ma skłonności do zakupomanii za swoją rentę socjalną. Jest na moim utrzymaniu. Chodzi też póżno spać i śpi do południa. Próbuję spokojnie argumentami przekonać syna o zmianie życia, że mnie kiedyś zabraknie itp ale bezskutecznie. Proszę o radę.

Witam serdecznie

Warto zacząć angażować syna w obowiązki domowe, dobrze by było, by załatwiał sprawy codzienne , miał jakieś rzeczy do wykonania, może zapisał się na jakieś kursy, które by go zmobilizowały do pracy. Jeśli tak trudno namówić go na terapię, to może warto zamówić terapeutę do domu, i po kilku spotkaniach zmotywuje się go , by to on jeździł na terapię.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psycholog

przestac sie nim zajmowac.zajac sie soba...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, mimo dobrych chęci nie ma Pani wpływu na to jak syn kieruje swoim życiem, to co może Pani zrobić to jedynie zadbać o siebie po to żeby samej nabrać sił. Zalecam skorzystanie z pomocy psychologa, można udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie jest dostępna w ramach NFZ. W różnych miastach są również rozmaite grupy wsparcia, warto byłoby zorientować się jakie działają na Pani terenie- w grupie zawsze raźniej :) pozdrawiam