Co jest powodem pojawiania się białych plamek na przedramionach?

Na ręce (przedramię, ramię - w okolicach łokcia) pojawiły się u mnie białe plamki, wyraźnie odgraniczone od reszty skóry - tak jakby skóra w tych miejscach była kompletnie nieopalona. Pani dermatolog stwierdziła, że jest to łupież pstry (co nawet by się zgadzało, bo poza tym leczę się na łojotokowe zapalenie skóry głowy) i kazała mi to smarować przez 5 dni Nizoralem, zostawiając go na skórze na ok. 10 minut przed spłukaniem. Tak też zrobiłem - objawy nie ustąpiły, pojawiło się sporo nowych plamek. Po paru dniach, powtórzyłem kurację - plamek mam już całkiem sporo, nie zauważyłem póki co aby po zakończeniu drugiej kuracji pojawiały się nowe, jednak te które już miałem od dwóch tygodni nie znikają. Chciałem tylko zapytać, czy jest to normalne i muszę czekać do lata aż ładnie się opalą od Słońca, czy też konieczna będzie ponowna wizyta u dermatologa i zmiana kuracji. Pytam tutaj ponieważ z racji miejsca pracy oraz cotygodniowych zjazdów na uczelni wyprawa do lekarza jest dla mnie bardzo kłopotliwa i podejmuję ten trud dopiero w razie konieczności. Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Michał Lenard

Niestety, kolejna wizyta u dermatologa jest konieczna. Bez zbadania Pana przez lekarza się nie obejdzie. Możliwe, że konieczna będzie modyfikacja leczenia. Pozdrawiam!