Co może znaczyć wynik biopsji tarczycy?

proszę o wytłumaczenie wyniku biopsji tarczycy: hipoechogenna zmiana w płaszczyźnie poprzecznej 0,8x0,6 cm położonej przycieśniowo w prawym płacie tarczycy,w rozmowach obfita treść płynowo-koloidowa,liczne makrofagi, w tym syderofagi w skupieniach i rozproszeniu,komórki olbrzymie wielojądrowe, tyreocyty w płatach,gniazdach, grupach i rozproszeniu,niektóre tworzące struktury pseudobrodawkowate,niektóre z cechami atypii jądrowej, w tym zawierające zagięcia błony jądrowej (grooves),bez klasycznych pseudoinkluzji wewnątrzjądrowych. wniosek: obraz cytologiczny nie jest charakterystyczny i jednoznaczny-wśród zmian zwyrodnieniowych i pokrwotocznych z nasilonym odczynem histiocytarnym ujawnia cechami atypii o nieokreślonym znaczeniu kategoria III Bethesda

Lek. Michał Lenard

Wynik badania wskazuje na zmianę o nieokreślonym charakterze. Konieczne będzie powtórzenie badania za ok. 6 miesięcy, a w przypadku występowania cech złośliwości w badaniu USG lekarz może skierować Panią na zabieg usunięcia tarczycy. Sugeruję zgłosić się z wynikiem do swojego lekarza prowadzącego, który zlecił badanie. Pozdrawiam!