Interpretacja badania biopsji BACC tarczycy

Proszę o interpretację badania biopsji (Kobieta 25lat). BACC części litej zmiany lito-torbielowej o wymiarach (w płaszczyźnie poprzecznej) 0,9x0,8cm położonej w prawym płacie tarczycy. Końcówkę igły potwierdzono w zmianie-udokumentowano zdjęciem. W rozmazach obfita treść koloidowa, nieliczne tyreocyty z cechami degeneracji, makrofagi. WNIOSEK: Obraz cytologiczny zmiany łagodnej tarczycy ( ze zmianami zwyrodnieniowymi/koloidowymi). Kategoria 2

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw. W zależności od stanu hormonalnego wskazane leczenie. W innym przypadku okresowe monitorowanie poprzez wykonywanie USG.