Co powoduje czerwone krostki na policzkach u dziecka?

Mój syn ma 2 latka. Od urodzenia ma na policzkach takie drobniutkie krosteczki, które przy mrozie czy dużych emocjach robią się czerwone. Lekarze nic na to nie mówią. Od czego one mogę byc?

Zmiany, które Pani opisuje to najprawdopodobniej tzw. rogowacenie przymieszkowe skóry. W tym przypadku należy stosować miejscowo emolienty (2-3x dziennie), najlepiej zawierające mocznik (1-5%). Najlepiej byłoby zgłosić się na wizytę do dermatologa dziecięcego, aby potwierdził sugerowane przeze mnie rozpoznanie i zalecił odpowiednie preparaty.