Codzienne wino a alkoholizm

Czy osoba, która nie pije mocnych alkoholi, wręcz się nimi brzydzi, ale lubi prawie codziennie pić wino, może być alkoholikiem? Bez upijania się do utraty świadomości. Po prostu - pije tyle by czuć się błogo.

Witam. Tak. Nie tylko może, ale jest alkoholikiem, ponieważ codziennie spożywa alkohol i nie potrafi żyć bez niego, całe życie mu podporządkowuje. Alkohole to: wódki, wina, piwa. Jest chora i potrzebuje pomocy. Pozdrawiam