Czy można uzależnić się od alkoholu poprzez picie piwa?

Witam.Mam pytanie kolezanka z pracy pije codziennie eirczorkiem piwko.Gdy mowie jej ze w ten sposób może się uzaleznic .Odpowiada ze piwo to nie alkohol!.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

2 piwa 0,5 l. to inaczej 100 g wódki. Rozumując w ten sposób można by stwierdzić, że wino to też nie alkohol. Niestety ten sposób myślenia jest charakterystyczną obroną w uzależnieniu od alkoholu. Zadaję wtedy pytanie: czy upiłeś się kiedyś piwem?