Cukrzyca typu 2 i ból w okolicy serca

MAM CUKRZYCĘ TYPU2 OD 2009R.BIORĘ SYSTEMATYCZNIE TABLETKI DIAPREL 30MG RAZ DZIENNIE I GLUCOPHAGE XR 500MG 2 TABLETKI RAZ DZIENNIE,ALE OSTATNIO ZAUWAŻYŁAM,ŻE POZIOM CUKRU JEST WYSOKI NAWET NA CZCZO 12,5,A PO SPOŻYCIU POSIŁKU JESZCZE WUŻSZY.DOŁOŻYŁAM JEDNĄ TABLETKĘ DIAPRELU,CZYLI RANO 2 I NA NOC 2GLUCOPHAGE 500mg,ALE BEZ SKUTKU NADAL WYSOKI,A JA SIĘ CZUJE ŻLE,BOLI MNIE GŁOWA I ODCZUWAM BÓL WOKÓŁ SERCA NIE MÓWIĄC JUŻ O INNYCH DOLEGLIWOŚCIACH.CO MAM ROBIĆ PROSZĘ MI DORADZIĆ.

Lek. Tomasz Budlewski

Modyfikację leczenia powinien zalecić lekarza. Dlatego proponuję udać się do lekarza. Konieczne jest badanie lekarskie. Czy ból w klatce piersiowej gdzieś promieniuję? Konieczne jest badanie EKG, przyczyn bólu w klatce piersiowej jest wiele, natomiast jednym z poważniejszych jest zawał serca.