Czy droga płciowa jest jedyną drogą, jaką można zarazić się chlamydią?

Chciałabym zapytać czy droga płciowa jest jedyną i wyłączną drogą zakażenia chlamydią? U męża wyszedł wynik słabo dodatni metodą immunochromatografii i lekarz powiedział, że jest to świeże zakażenie(że na pewno nie trwa kilka lat) i jedyną drogą jest droga płciowa a wnioski pozostawia nam. Mąż jest załamany i twierdzi, że jest to niemożliwe. U mnie wyszedł wynik ujemny. Stąd pytanie, czy naprawdę mąż nie mógł się zarazić tym inaczej niż poprzez kontakt płciowy? To jedyna droga?

Aleksander Ropielewski

Tak, droga płciowa jest jedyną znaną drogą przenoszenia C.trachomatis.