Zarażenie gruźlicą drogą płciową

Witam, mam problem, czy można zarazić się drogą płciowa z chorym na gruźlice, np poprzez spermę wydalaną przez mężczyznę? Z gory dziękuję za jakieś informację.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Do zakażenia drogą płciową dochodzi niezwykle rzadko. Ryzyko takie istnieje w przypadku gruźlicy stercza, jąder i najądrza, gdy w nasieniu mogą być obecne prątki.