Czy ludzki umysł ma ograniczenia dotyczące nauki?

Czy ludzki umysł ma jakieś ograniczenia? czy każdy może osiągnąć swoje fizyczne i psychiczne cele realne?. Od dziecka bardzo wolno się uczę i nie wiem czy poddał niby stosuje techniki pamięciowe,ale trudno znaleźć bardzo dobrą....

Witam,
niestety, albo raczej na szczęście możliwości ludzkiego umysłu maja ograniczenia. Gdybyśmy zapamiętywali wszystko, w codziennym funkcjonowaniu potrzebowali byśmy zapewne bardzo dużo czasu aby wydobyć informacje, które są nam potrzebne w danym momencie, przy konkretnej sytuacji. Każdy z nas ma też indywidualne predyspozycje do zapamiętywania konkretnych danych i ich odtwarzania. Jeśli ocenia Pan, swoje umiejętności jako niższe niż innych osób warto jest korzystać z technik, które ułatwiają przyswajanie wiedzy. Proponuję jednak rozważyć konsultację ze specjalistą-psychologiem, który oceni Pana umiejętności w tym względzie i ewentualnie zasugeruje możliwości rozwoju wybranych funkcji poznawczych, które pozwolą na przyspieszenie uczenia się.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

nie, ale trzeba umiec nim sterowac, a to duza umiejetnosc...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam

Ludzki mózg ma określone zdolności zapamiętywania i uczenia się uzależniona od osobistych doświadczeń i zdolności.
Jednocześnie jest bardzo plastyczny i poddający się ćwiczeniom. Oznacza to,że każdy może pracować nad wydolnoscia swojego mózgu i osiągnąć lepsze wyniki w procesach myślowych. Konsultacja z neuropsychologiem pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl