Czy mogą wystąpić jakieś działania niepożądane?

Dzień dobry, Czy coś może mi się stać jeśli dwa dni temu nie chcący dostał mi się do ust trochę lakieru do włosów? Lakier zawiera następujące składniki : Dimethyl Ether Alcohol denat. Aqua (Water, Eau) Octylacrylamide/Acrylates/Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer Aminomethyl Propanol Parfum (Fragrance) Isopropyl Myristate Panthenol Linalool Benzoic Acid Miałam tego dnia gorycz w ustach ale przeszło. Czy podane składniki lakieru mogły przedostać się do płuc lub żołądka? Czy mogą wystąpić jakieś działania niepożądane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisana przez Panią sytuacja nie powinno doprowadzić do groźnych konsekwencji. Najprawdopodobniej była to niewielka ilość kosmetyku, która nie powinna zaszkodzić zdrowiu. Uczucie goryczy w ustach było zapewne tym spowodowane. Ewentualnie może Pani doświadczyć dolegliwości ze strony układu pokarmowego, choć najprawdopodobniej nic się nie stało.

Jeśli mimo to czuje Pani niepokój o zdrowie, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i porozmawiać z nim o tej sytuacji.

Inne pytania o stosowanie lakieru do włosów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uzywanie-lakierow-do-wlosow-wplywa-na-mozg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-moze-sie-urodzic-chore-poniewaz-uzylam-lakieru,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skladniki-lakieru-do-wlosow-moga-byc-szkodliwe-dla-zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.