Czy można chirurgicznie zmniejszyć wzrost?

Witam, chcialabym zmniejszyc swoj wzrost, czy da sie prywatnie isc do chirurga by wycial kilka kregow z kregoslupa, kilka zeber albo np wyciac jakis kawalek kosci udowych?

Lek. Michał Lenard

Teoretycznie taki zabieg jest możliwy poprzez np. wycięcie kawałków kości piszczeli, jednak nie wiem, czy można go wykonać w Polsce. Osobiście stanowczo Pani to odradzam, jest to narażenie się na poważną operację i powikłania po niej bez prawdziwej potrzeby jej wykonania. Pozdrawiam!