Czy można Lokren łączyć z alkoholem?

Witam, przepisano mi tabletki na nadciśnienie lokren 20. Czy przyjmując je mogę pić alkohol (wódkę)? Dodam, że mam tylko troszkę podwyższone ciśnienie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Lokren 20 to lek, którego substancją czynną jest betaksolol. Stosuje się go w przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca.

Lek ten należy do grypy leków określanych jako beta-blokery. Zmniejszają one częstotliwość rytmu serca oraz siłę skurczu, a tym samym obniżają ciśnienie tętnicze krwi.

Podczas przyjmowania beta-blokerów należy być ostrożnym, jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu. Alkohol, zwłaszcza ten wysokoprocentowy, spowalnia wchłanianie beta-blokerów oraz może nasilić ich działanie depresyjne. Dodatkowo obniża on ciśnienie krwi, co w połączeniu z lekiem może doprowadzić do zawrotów głowy czy nawet zasłabnięć.

W związku z powyższym nie zaleca się picia alkoholu podczas przyjmowania leku Lokren 20.

Pytania o lek Lokren pojawiały się już w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-lokren-20-w-dawce-10mg-z-powodu-arytmii-serca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-laczenie-dwoch-lekow-na-arytmie-moze-byc-niebezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.