Czy można mieć przetrwałe migotanie przedsionków?

Czy można mieć przetrwałe, bezobjawowe migotanie przedsionków, a jednocześnie móc zmierzyć puls na ciśnieniomierzu, opasce na rękę, czy w ogóle zmierzyć palcem na nadgarstku - wynik pomiarów 55-75. Biorę Concor 2,5 mg rano z powodu arytmii pocovidowej (częstoskurcz napadowy nadkomorowy).

Może się zażyć, że migotanie przedsionków się utrwala, jest na stałe. Tętno jest całkowicie niemiarowe. Słabej jakości ciśnieniomierze w takiej sytuacji często mają trudności z podaniem właściwego pulsu i wartości ciśnienia. Migotanie przedsionków to oczywiście zupełnie inny rodzaj arytmii niż częstoskurcz nadkomorowy. Co do dolegliwości to zależy od przypadku. Są ludzie, którzy od razu wyczuwają, że włącza się im migotanie, ale może się ono pojawić i w zasadzie nie dawać żadnych bezpośrednich objawów,