Czy należy usunąć ząb u 6-latki?

Dzień dobry. Mam problem z ząbkami córki. Maja ma 6,5 roku. Dzielnie znosi wszystkie zabiegi stomatologiczne. Bez placzu i traumy siada na fotel. Dosyć sporo wyszly już dwie gorne jedynki, ale po miedzy jedną a drugą znajduje się mleczny ząd. Doslownie po środku. Ząbki krzywo rosną i lekarz już potwierdził późniejsze leczenie ortodontyczne. Na pytanie czy usunie jednynkę mleczną odowiedział, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ w koncu sama wypadnie. Ten mleczak rusza się tylko w górę, ponieważ próbując popchnąć go do środka, jest blokowany przez staly ząb. Co robić? Upierać się nad usunięciem czy czekać? Dziekuję

Ruchomość pionowa mleczaka oznacza, że jego korzeń został już zresorbowany i niedługo powinien sam wypaść. Wiek 6,5 roku to dobry moment na konsultacę ortodontyczną by ewentualnie nakierować trub wzrostu szczęk na właściwe tory. Pozdrawiam