Czy osoba aseksualna jest w stanie osiągnąć orgazm?

Witam. Czy osoba aseksualna jest w stanie osiągnąć orgazm? Moja dziewczyna nigdy nie czuła pociągu do mężczyzn (a twierdzi, że jest 100% hetero), a orgazmy miewa. Jest też osobą bardzo się stresującą (od zawsze), bojącą się ciąży itp

Witam. Nieco dziwne jest, że Pana partnerką podejmuje aktywność seksualna nie czując pożądania w stosunku do mężczyzn. Być może nie jest ona jeszcze wystarczająca dojrzała i gotowa do współżycia. Przy odpowiedniej stymulacji nie wyklucza to jednak możliwości przeżyciac orgazmu.

Witam, w Pana pytaniu jest wiele sprzeczności,chyba jesteście oboje dosyć "zagubieni w temacie" Jeżeli dziewczyna określa się jako heteroseksualna to w jakiś sposób do tego przekonania doszła, zapewne poprzez obserwację swoich odczuć w odniesieniu do mężczyzn :) . Pisze Pan, że jest aseksualna i jednocześnie, że doświadczyła orgazmu. Skoro go doświadczyła skąd pytanie "czy jest w stanie"? Całość opisu wygląda mi na niską świadomość i małą dojrzałość psychoseksualną obojga Państwa. Zasugerowałabym zapoznanie się z kilkoma lekturami dotyczącymi sfery seksualnej np książkami: Potęga... i Magia seksu G. Mastertona oraz danie sobie wzajemnie czasu na samopoznanie i rozwój w tej sferze. Stres i obawy przed ciążą to czynniki zdecydowanie blokujące seksualność i być może praca nad poczuciem bezpieczeństwa w relacji, zadbanie o dobre zabezpieczenie przed ciążą i ogólne oswojenie z tematem, na co potrzeba trochę czasu, rozwiążą Państwa problemy.Pozdrawiam

Proponuję nie starać się stawiać rozpoznań aseksualności, od tego są specjaliści.
Najlepiej, jak byście odwiedzili seksuologa, najlepiej seksuologa psychologa - pomoże Wam Ona rozwiać wątpliwości.
Przypuszczam, że w okolicy zamieszkania znajdziecię taką specjalistkę.
Pozdrawiam. JW, Poznań.