Brak orgazmu i ból w czasie stosunku

Witam, mam problem,a raczej moja dziewczyna. Od okolo 1.5 roku uprawiamy seks, ale po pierwsze nie jest ona w stanie osiagnac orgazmu, po drugie czesto boli ją przy wkładaniu członka do pochwy. I teraz mam pytanie, czy ból i brak orgazmu moze byc spowodowany nieregularnym seksem, tj. od poczatku z powodu braku orgazmu nie spobodało jej sie to i tym samym uprawiamy seks moze 1 na miesiac, 2 czasami 3 i tak w koło macieja przez 1.5 roku, co możemy zrobić, żeby w końcu odczuła przyjemność z seksu ?

Dzień dobry!

Kluczowa byłaby tu rozmowa z samą partnerką - jaki jest jej stosunek emocjonalny i poglądy dot. współżycia, dlaczego współżyje, jak wyobrażała sobie życie seksualne zanim je rozpoczęła, kto i w jaki sposób przekazywał jej (świadomie lub nie) informacje i porady o życiu seksualnym i byciu w związku, jak przebiegało jej dojrzewanie psychoseksualne itp. Istotne także, czy partnerka sama zna i rozpoznaje swoje potrzeby, czy osiąga podniecenie i rozpoznaje je u siebie itp.
Polecam partnerce lub wspólną dla Państwa osobistą wizytę u psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!