Czy po zejściu opuchlizny ząb przestanie się ruszać?

Witam. Na dziosle między piątka a szóstka mam tak jakby skaleczenie a przy tym napuchnięte dzioslo. Zdjęcie tego zęba było i wszystko jest dobrze. Rusza mi się ząb dentysta mówi że to z tego powodu bo nie ma jak się trzymać ząb kazał mi kupic sachol. Dentysta parę razy już mi zatrowal tego zęba. Jak zejdziesz opuchnięcie czy ząb przestanie się ruszać ??co robic

Skoro ząb się rusza,to na pewno nie jest dobrze. Zęba zatruwa się raz lub góra dwa. Wiec nie wiem,co ma znaczyć kilkukrotne zatruwanie tego samego zęba. Proszę się dokładnie dowiedzieć z jakiego powodu ząb się rusza. Czy to zanik kości ,czy ropień okołowierzcholkowy.