Czy to może być zaginiony kanał?

Miałam leczoną kanałoeo górną szóstkę. Kilka razy. Wyczyszczone zostały dwa kanały, natomiast trzeciego dentystka nie mogła znalezc nawet pod mikroskopem. Teraz po pół roku ząb zaczął mnie swędzieć i mam wrażenie, że rozpiera go od środka. Co to może być? Odezwał się Zaginiony kanał? Może lepiej go usunąć?

O tym czy ząb nadaje się do usunięcia decyduje między innymi RTG i badanie bezpośrednie.Jeżeli próba ratowania 6 była już podjęta i nie przyniosła oczekiwanego efektu należy rozważyć leczenie chirurgiczne.