Opuchlizna dziąsła a uszkodzony kanał zębowy

Witam, zaczęło mi puchnąć dziąsło przy dolnej szóstce, która kiedyś była leczona kanałowo. Dentystka stwierdziła, że uszkodzony jest kanał i ząb należałoby usunąć. Czy jest to jedyne rozwiązanie? Słyszałem, że można taki kanał zacementować, czy to może uratować ząb?

Witam serdecznie,

Proszę zasięgnąć opinii innego dentysty w gabinecie, ponieważ wirtualnie nie można nic powiedzieć.

Pozdrawiam.

Jeżeli ma Pan wątpliwości zawsze może Pan skonsultować się z innym lekarzem ( jednak musi to się odbyć w gabinecie, a nie zdalnie ). Istnieją zabiegi endodontyczne oraz chirurgiczne, które pozwalają zachować zęba w jamie ustnej, jednak wszystko zależy od obecnego stanu zęba oraz okolicznych tkanek.