Czy zgryz wywołał asymetrię twarzy?

Dzień dobry, mam bardzo asymetryczną twarz, z jednej strony szczęka jest bardziej rozwinięta z drugiej zaś, gdzie jest mniej oko jest osadzone znacznie wyżej. Szukając w internecie znalazłem informacje, że może o być właśnie przez krzywy zgryz, który spowodował taką asymetrię. Mam 18 lat i miałem kiedyś aparat ortodontyczny, jednak tylko na górną część zębów i to zdejmowany. Czy moje podejrzenia mogą być słuszne i gdzie powinienem się zgłosić z tym problemem, i czy jest jakaś szansa na odwrócenie tego procesu w jakimś stopniu? Dziękuję za odpowiedź.

Najczęściej jest to skutek asymetrii postawy, czaszki i zgryzu. Często jest skutek zaburzeń metabolizmu, braku równowagi neurologicznej organizmu i innych skorelowanych przyczyn. Konieczne jest podjęcie zespołowego leczenia chirodontycznego, terapii P-DTR, suplementacji, akupunktury - leczenie zarówno przyczyn jak i skutów. Pozdrawiam