Dlaczego dziecko niespokojnie śpi?

Witam. Jaka może być przyczyna niespokojnego snu dziecka. Dwulatek od zawsze po zaśnięcia budzi się steka kręci się płacze lub przychodzi do nas do łóżka A jak rano zadzwoni budzik nie położy się tylko biegnie za mną i płacze lub ogólnie ruszyć się nie da. Upodobań sobie mamusie i muszę przy nim ciągle być..

Trudno niestety cokolwiek napisać, nie znam dziecka, nie znam jego planu dnia, zachowań na co dzień. Przywiązanie do jednego z rodziców w tym wieku jest zupełnie naturalne, a dzieci w różny sposób pokazują swoje emocje.