Dlaczego moje licówki zmieniły kolor?

Cztery lata temu założyłam licówki,widzę na zdjęciu ,ze zęby górne 1 i 2 zmieniły kolor ,ewidentnej widać ze kolor licówki jest szary/siny zamiast pierwotnie białego jak przy zakładaniu.Czy przyczyna może być stwierdzony zanik kości zębów górnych 1 i 2 ?czy może coś złego się dzieje z zębami?i należy ściągnąć licówki aby zobaczyć co się dzieje?

Licówki porcelanowe nie zmieniają koloru, może są to licówki kompozytowe? Mogło dojść także do zmiany filaru zęba w przypadku obumarcia i dlatego ciemniejszy filar daje obraz ciemniejszej licówki. Konieczna diagnostyka RTg i prawdopodobnie TK aby sprawdzić co dzieje się w środku zęba i w kości.