Interpretowanie wyniku morfologii

Witam Prosze o interpretacje wyniku morfologi WBC 10.0 RBC 5.36 RDW-SD 33.30 fl

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby możliwa była interpretacja wyniku badania niezbędne jest po pierwsze całe badania, a nie wyrwane z kontekstu wartości, które komputer automatycznie wg norm laboratorium oznaczył jako nieprawidłowe. Poza tym konieczne są informacje takie jak - wiek, płeć pacjenta, przewlekłe choroby towarzyszące, zażywane leki oraz informacje dotyczące aktualnego stanu zdrowia. Bez tego nie można mówić o rzetelnej interpretacji, a jedynie o odczytaniu wyniku, co jest klinicznie bezużyteczne.