Jak mam poradzić sobie w takiej sytuacji?

Mam silną chęć zajścia w ciążę i posiadania dziecka. Mam myśli, żeby odstawić tabletki antykoncepcyjne w tajemnicy przed mężem, ale wiem, że po tym by mnie zostawił. Do tego nie mam pracy, własnego mieszkania i żadnych perspektyw na założenie rodziny. W lutym miałam próbę samobójczą z tego powodu, bo bardzo chcę dziecka a nie mogę go mieć. Chcę umrzeć ale mąż obserwuje każdy mój ruch i szantażuje, że jak ja to i on, albo mówi, że najpierw mam zabić jego. Nie radzę sobie i nie mam wsparcia w rodzinie. Potrzebuję pomocy...

Szanowna Pani,

Przede wszystkim zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychiatrycznej - myśli samobójcze oznaczają,że pilnie potrzebuje Pani wsparcia. Może Pani o każdej porze pojechać na IP szpitala,w którym jest oddział psychiatryczny.

Decyzja o posiadaniu dziecka jest bardzo ważna i nie warto oszukiwać męża w tej kwestii. Dużo więcej spokoju przyniesie Pani cierpliwe poczekanie na lepszy czas i wspólne z mężem podjęcie powyższej decyzji.

Pani życie i bezpieczeństwo są w tej chwili najważniejsze. Proszę o siebie zadbać.

Życzę cierpliwości i zdrowia.