Jak poradzić sobie z takim zachowaniem 2-latka?

Witam. Mam problem z 2i pół latkiem. Ostatnimi czasy stał się nieznośny. Nie słucha co mówi się do niego. W aktach sprzeciwu krzyczy rzuca się na podłogę ale także potrafi uderzyć. Mam drugie dziecko które ma pół roku. Potrafi go uderzyć albo siąść na niego. Ostatnio nawet zepchal go na podłogę. Nie dociera do niego żadna prośba. Co mam zrobić?

Dzień dobry,

Pani syn wchodzi w etap, w którym chce pokazać swoją autonomię i samodzielność, dlatego może tak silnie reagować na Pani sprzeciw. Agresja w stosunku do młodszego rodzeństwa być może wynika z zazdrości o nie. Być może chłopiec nie akceptuje brata, jest zazdrosny o to, że spędza z nim Pani czas. Zalecam wprowadzić dla syna naukę o emocjach i o tym, jak sobie z nimi radzić. Szczególnie ze złością i agresja.

Dzieci w tym wieku potrzebują uwagi rodzica. Czy przygotowała Pani syna na pojawienie się drogiego dziecka? Czy starszy chłopiec jest zaangażowany w czynności związane z młodszym rodzeństwem? Czy są momenty, w których poświęca mu Pani 100% swojej uwagi ?

Jeśli problemy dalej będą się pojawiać proszę rozważyć udanie się na konsultacje psychologiczne.

W razie pytań zapraszam do umówienia się na konsultacje online

https://oliwiamazurowska-psycholog-pl5.webnode.page/

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska