Jak przyciemnić odcień skóry?

Witam. Niestety posiadam cerę naczynkową i nie mogę się opalać. Skóra jest jasna przez co zaczerwienienie jest bardziej widać. Jakie są sposoby przyciemnienia cery? Czytałem,żeby jeść marchewki i pić kubusie ile dziennie? Wiem, że to działa bo kiedyś jak byłem mały mama mi kupowała dużo kubusi, miałem żółtawą karnacje, lecz lekarz powiedział, że to jest niezdrowie. Czy rzeczywiście tak jest? Chciałbym też zapytać jak można pogrubić skórę? Czytałem o retinolach, jak to stosować i gdzie dostanę?

Aleksander Ropielewski

Dieta bogata w karoten faktycznie nada skórze ciemniejszo-pomarańczowy odcień. Poza tym stosowanie samooopalaczy. Nie ma sposobu na pogrubienie skóry.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
pogrubienie skóry może nastąpić, paradoksalnie, poprzez intensywne zabiegi złuszczające.
Doraźnie polecam balsamy brązujące.