Jak przyzwyczaić dziecko do jazdy samochodem?

Witam mam problem ,z dwu letnia córka. Od pewnego czasu panicznie boi się jazdy autem . Wydaje mi się że wystraszyła się ulubionej bajki.. Bajka została już usunięta ale problem został. Nie. ONa jej wsadzić nawet do auta. Chodzi w koło niego pokazuje a to koło a to światło. Lecz nie chce jechać boi się powtarza w koło i płacz. Nawet na kolanach płacz.. Już nie wiem co robić.

Witam, Ten motyw z płaczącym dzieckiem w samochodzie jest dość powszechny, i nie ma jednej dobrej rady. Zwykle sam przechodzi. Wiem, że może być to bardzo uciążliwe. Jeśli nie ma konieczności to proszę ograniczać jazdę autem z dzieckiem. A gdy konieczność jest można spróbować odwrócić uwagę dziecka - na coś co ewidentnie lubi- małą maskotkę, zabawkę, dziecięce piosenki, dać do ręki flipsa, czy chrupek kukurydziany.. Samemu opowiadać z radością o jeździe samochodem- "super, pojedziemy na fajną wycieczkę, będzie miło, wesoło, przez okno pokazywać dziecku to co mijacie- zobacz tam ptaszek, tu drzewo. Czytać bajeczki o autkach - wymyślić o opowiadać samemu bajeczki w których dzieci najpierw nie lubiły jazdy autem, a potem ją polubiły... powodzenia :)