Jak się odchudzić po porodzie?

Witam, mam 23 lata i przy wzroście 166 cm, ważę 58 kg (ważyłam się 3 miesiące temu), od 2 miesięcy mam kłopot z jedzeniem. Otóż jestem młodą mamą, po porodzie została mi oponka, pomimo stosowania licznych kremów i ćwiczeń nie zeszła. Postanowiłam przejść na głodówkę, 2 tygodnie byłam na wodzie i stosowałam tabletki wspomagające odchudzanie, ale kiedy chciałam zacząć jeść, poczułam wstręt do jedzenia, po każdym posiłku zaczęłam wymuszać wymioty, w ciągu dnia wiele razy zamykam się w łazience i przyglądam się sobie w lustrze, czy jakaś fałdka mi zniknęła. Boję się jeść, a nawet nie mam ochoty. Po każdym posiłku mam uczucie, że np. robi mi się już większa pupa i od razu biegnę wymiotować. Nie mogę inaczej, staram się bardzo dużo ćwiczyć. Mam z tym kłopot, ze względu na płyn w obu kolanach, jednak mimo to robię czasem nawet kilkaset przysiadów. W dodatku jestem młodą mężatka, a już mnie mąż zdradził z młodszą. Nie umiem się z tym pogodzić, jestem zmuszona natykać się na nią, bo mieszkamy niedaleko siebie. Jest młodsza i ładniejsza, a ja? Minęło już 2 lata, a mimo to, ciągle to mężowi wypominam. Chciałabym, żeby ta dziewczyna w końcu też dostała jakąś lekcję od życia, za to, że zniszczyła mi moją rodzinę... Chodzi wiecznie z uniesioną głową, jakby była z tego dumna, a mi nie jest do śmiechu. Chciałabym jej wykrzyczeć wszystko, co o niej myślę.
23 LAT ponad rok temu

Witam,

niestety nie moim zadaniem jest ingerować w Pani sprawy małżeńskie.
Mogę tylko doradzić, aby Pani również szła przez życie z podniesioną głową.
Jeśli uwierzy Pani, że jest piękną, szczupłą kobietą i pokocha swoje ciało - pewność siebie pojawi się także w innych sferach życia, ponieważ inni ludzie zobaczą Pani siłę.
Mam dla Pani dobrą wiadomość, Pani masa ciała jest prawidłowa - nie musi się Pani odchudzać.
Odnośnie oponki na brzuchu, zlikwiduje ją Pani poprzez ćwiczenia (www.abccwiczenia.pl), proszę jednak wybrać takie, które nie wymagają zaangażowania kolan.
Myślę, że warto aby skonsultowała się Pani z psychologiem.
Wspomniane przez Panią wymuszanie wymiotów może być przejawem zaburzeń odżywiania.
Pozdrawiam ciepło i liczę, że wszystko się Pani ułoży.