Jak zwalczyć intensywne rumieńce?

Witam. Od kilku lat zmagam się z problemem moja skóra twarzy dokładnie poliki po dłuższym pobycie na dworze (okres jesieni i zima) zaczyna piec i pojawiają się bardzo intesywne rumieńce które znikają samoistnie po 2-3 h. Czasami w sytuacjach mocno stresujących lub przy dużym wysiłku fizycznym pojawiaj się rumieńce ale znikaj po max 15 min i nie są tak intesywne. Problem konsultowałem z kilkoma dermatologami, podejrzenie skóry wysuszonej, drugie podejrzenie skóra naczyniowa zalecenie zabiegi IPL oraz zabiegi laserowe, niestety nic nie dało efektu. Zaznaczam alkohol kawa ograniczona praktycznie do zera. Proszę o pomoc, powoli nie wiem czy coś pomoże w moim przypadku . Pozdrawiam

Być może to początek trądziku różowatego. W mojej praktyce dobre efekty dawały serie peelingów z kwasami o działaniu przeciwzapalnym (dobrane przez lekarza - tylko niektóre kwasy będą tu pomocne, wiele może zaostrzyć problem). Ewentualnie leki (maści) dostępne na receptę - może Pan otrzymać od dermatologa czy też lekarza medycyny estetycznej. Na przykład doraźnie może pomóc Mirvaso (likwiduje rumień lecz nie przyczynę). Jeśli to trądzik różowaty preferowałabym leki działające przyczynowo.