Jaka jest analiza wyników mycoplasmy pneumonia?

Proszę o analizę wyników mycoplasmy pneumonia. Wyniki mojej 3 letniej córeczki: Przeciwciała w kl. IgG <0,100 Przeciwciała w kl. IgM 5,10 Z gory bardzo dziekuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki należy zawsze interpretować w zestawieniu z norma laboratorium (wyniki mogą różnić się w zależności od metody badania) oraz stanem klinicznym pacjenta. Wzrost miana przeciwciał w klasie IgM, przy braku przeciwciał w mianie IgG, może świadczyć świeżym zakażeniu.