Jakie mogą być następstwa masturbacji?

Witam od czasu do czasu zdarza mi się masturbować się. Słyszałem ze później może być problem z stosunkami z kobietom bez całej otoczki jakieś są w porno, które oglądam podczas samogwałtu i podobno może być problem z przedwczesnym wytryskiem. I mam pytanie jak się masturbować i przy czym żeby nie mieć wyżej przedstawionych problemów ?

Dzień dobry!

Masturbuje się większość ludzi i większość z nich nie odczuwa żadnych tego negatywnych konsekwencji. Masturbacja sama w sobie nie jest źródłem chorób i problemów. Nie powoduje także wytrysku przedwczesnego, choć rzeczywiście może mu sprzyjać. Dzieje się tak jednak u mężczyzn z predyspozycjami do tego zaburzenia, u których (oprócz nawyków masturbacyjnych) nakładają się na siebie także inne czynniki.

Rzeczywiście warto jednak ograniczyć/ zrezygnować z masturbacji przy filmach pornograficznych.

Pozdrawiam!