Jakie są zalecenia przed zrobieniem mostu?

Witam. Czy przed zrobieniem mostu lepiej jest zrobić zdjęcie pantonograficzne szczęki i/lub przeleczyc żeby kanałowo czy nie jest to koniecznie. Po konsultacji z dwoma stomatologami dostałam dwa odmienne zdania na ten temat i nie wiem co o tym myśleć. Filarami mostu miałyby być obie jedynki i czwórki górne (brak dwójek i trójek)

Zdjęcie panoramiczne to obowiązek podczas konsultacji. W celu zwiększenia diagnostyki bardzo często wykonujemy także tomografię komputerową aby w 3D sprawdzić stan korzeni i kości. Konieczność wykonania korony lub mostu nie jest związana z leczeniem kanałowym. Leczenie kanałowe jest ostatecznością i nigdy nie jest wykonywane profilaktycznie. Planowany most jest znacznych rozmiarów, warto zastanowić się nad uzupełnieniem brakujących zębów implantami.