Keratocysta w żuchwie

jak dlugo mozna nie operowac keratocysty w zuchwie od momentu jej wykrycia?

Dzień dobry,
keratozysten rosną powoli. Nszcząc kość, potrafią wypierać zęby, prowadząc do ich pochylania się i rozchwiania, mogą też być przyczyną zaburzeń czucia, a nawet złamania żuchwy czy szczęki. Ich obecność wykrywa się przy pomocy zdjęć rentgenowskich. W niewielkim procencie przypadków keratocysta może być złośliwa i ma skłonność do nawrotów. Dlatego należy usunąć ją jak najszybciej. Kilkunasto- lub kilkudziesięciodniowa zwłoka, związana z ustaleniem terminu wizyty u chirurga, jest jednak jak najbardziej do przyjęcia.