Kiedy wyrośnie dziecku stały ząb?

Witam serdecznie. Moja córka (3 lata) podczas dzisiejszej zabawy wybiła sobie ząb (1 lewa górna). Po natychmiastowej konsultacji z lekarzem dziecięcym wszystko jest dobrze. Proszę mi powiedzieć kiedy możemy się spodziewać,że zacznie wyrastać stała 1? Książkowo: za kilka lat czy za tygodnie, miesiące. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Górne jedynki powinny pojawić się w jamie ustnej między 6 a 8 rokiem życia. Jednak czas wyrzynania zębów stałych zależy od wielu czynników i czasem występują odstępstwa od tych książkowych wartości. Pozdrawiam