Mlaskanie u 4-letniej córki a zgryz otwarty

Corka ma 4 lata.W nocy i w ciagu dnia mlaszcze jakby cos ssala.W sytuacjach nerwowych zwlaszcza.Ortodonta stwierdzil iz ma ona zgryz otwarty i to jest powod.Corka spi z otwarta buzia.To podobno wymaga leczenia.Czy to prawda?Czy moze to powodowac to mlaskanie?Dodam iz u neurologa bylismy 3 m-ce temu i nie widzi nic niepokojacego.Jest aktywna i rozwija sie normalnie.Dziekuje za odpowiedz.

Otwarty zgryz oznacza na ogół istnienie przewlekłego stanu zapalnego całego organizmu, powodującego obrzęk śluzówki w nosie i/lub migdałków uniemożliwiając prawidłowe oddychanie przez nos. Przyczyną jest zwykle genetyka plus dieta. Potrzebne są - zmiana diety na przeciwzapalną ( paleo lub GAPS ) i celowana suplementacja. Potem powinno się wdrożyć leczenie ortopedyczno-ortodontyczne i ćwiczenia miofunkcyjne. Pozdrawiam