Nawilżanie penisa podczas masturbacji

Mam trochę krepujące pytanie, czy zalecane jest podczas masturbacji zwilżanie członka śliną, czy to szkodzi ? ciągle coś słyszę w okół od kolegów, że "sam się ślini", to prawda ? Czy u mnie jest coś nie w porządku czy rzeczywiście członek sam powinien się "zwilżać" ? Jeśli ma znaczenie to prawiczek, nie pale, nie pije. 187 cm / 83 kg

Dzień dobry.

Nie istnieje jakaś instrukcja masturbacji oraz nawilżania członka podczas niej. Wydaje się, że przyjęta "technika" zależy od fantazji osoby masturbującej się.
Członek rzeczywiście, jak to Pan napisał, "sam powinien się zwilżać", poprzez tzw. preejakulat, który wydziela się podczas podniecenia. Zasadniczo jednak to naturalne nawilżanie służyć ma łatwiejszemu współżyciu, a nie łatwiejszej masturbacji.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Członek posiada naturalną wydzielinę. Jej ilość nie jest jednak bardzo duża. Wielu mężczyzn podczas masturbacji korzysta z dodatkowego nawilżenia - lubrykanty dostępne są w każdej aptece czy drogerii (np. K-Y).

Pozdrawiam!