Nieco obniżone średnie stężenie hemoglobiny w krwince

Witam, proszę o interpretację wyników morfologii. Ciągle chce mi sie spać, mam bóle głowy, napady głodu, problemy z pamięcią. WBC 9,3, LYM 4, MON 0,4, GRA 4,9, LYM% 43,1, MON% 4,3, GRA% 52,6, RBC 4,77, HGB 13,7, HCT 43,9, MCV 92, MCH 28,7, MCHC 31,2, RDW 10,1, PLT 172, MPV 11,3 - ZA WYSOKIE? - PCT 0,194 - ZA NISKIE? - PDW 17,8. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieco obniżone jest średnie stężenie hemoglobiny w krwince (MCHC) - z uwagi na prawidłowe pozostałe parametry czerownokrwinkowe, nie ma powodu do niepokoju. Należy obserwować ten parametr przy kolejnych oznaczeniach morfologii krwi. Wartość MPV, czyli średnia objęstość płytek krwi, również nie niepokoi, ponieważ dopuszczalna górna granica to 12-13 fl.

Poostałe wyniki także są prawidłowe.

Pozdrawiam