Odstawianie Tramalu a zespół serotoninowy

Witam, obecnie rozpocząłem odstawianie tramalu. (oczywiście pod opieką psychiatry) Obecna dawka 700 mg na dobe (200 mg rano 500 mg wieczorem). Psychiatra powiedział że będziemy zmniejszać o 50 mg co miesiąc. Oprócz tego zapisał mi Setraline 100 mg (2 x 50mg) i tutaj mam pytanie?? Czy biorąc te leki 700 mg tramalu 100 mg setraliny powinienem się mocno obawiać zespołu serotoninowego?? Będę b. wdzięczny za odpowiedź, bo trochę wystraszony siedzę

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Zespół serotoninergiczny jest bardzo rzadkim powikłaniem i przy opisanych dawkach ryzyko jego wystąpenia jest znikome.