Opuchlizna przy oczach i na czole 2 dni po botoksie

Dwa dni temu robiłam botoks i pojawiła się opuchlizna przy oczach i punktowa na czole, która utrzymuje się do tej pory. Nigdy nie miałam podobnych objawów, mimo że stosuję ten zabieg od paru lat. Jaka może być przyczyna takiej reakcji? Pytam, bo zastanawiam się, czy kiedykolwiek jeszcze zdecyduję się na botoks w obawie przed powtórką sytuacji. A wygląda ona fatalnie...

Nie podała Pani gdzie był podawana toksyna i czy obrzęk jest w miejscach wkłucia. Czy miejsca te są zaczerwienione? Rzadko po toksynie jest taka reakcja. Może przy nieodpowiedniej dezynfekcji miejsca wkłuć zostały zainfekowane? Najlepiej wrócić do lekarza, który to wykonywał, a on powinien pomóc. Niestety powikłania zawsze mogą się zdarzyć.

Musi Pani udac się do lekarza, który wykonywał zabieg. Opuchlizna może byc wynikiem reakcji alergicznej, niezaleznie od wczesniej wykonywanych zabiegów. Może być też wynikiem infekcji.