Opuchlizna stopy po zranieniu w nogę piłą motorową

Witam, mąż zranił się w nogę piłą motorową( zgięcie łączące stopę z piszczelem). Założono mu 4 szwy. Po dwóch dniach stopa znacznie spuchła i opuchlizna utrzymuję się od 4 dni. Dodam, że nie jest obciążona żadnym wysiłkiem fizycznym. Dziękuję za pomoc. Lena

Zapewne doszło do obrzęku chłonnego stopy w wyniku zranienia. Proszę unosić podudzie do góry, a w razie narastania dolegliwości udać się do poradni chirurgicznej

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg